Психоемоційне напруження – це стан, який може виникати як у дітей, так і в дорослих. Причиною цьому може бути стрес, емоційне перенапруження, надмірна тривога чи страх, напружені ситуації тощо.
В такому стані важко зосередитися, контролювати свої емоції, легко впасти в паніку і піддатися надмірному стресу.
Ознаки психоемоційного напруження в дітей: надмірна дратівливість, нервовість, втома, розсіяність, проблеми зі сном, істерики, поганий настрій, пригніченість.
Що робити?
- Спробуйте пошукати причину такого стану.
- Поспостерігайте за дитиною, зауважте після яких ситуацій виникає напруження. Постарайтесь уникати їх або допоможіть дитині поміняти ставлення до цих ситуацій, якщо уникнути їх не можливо. Наприклад, якщо дитина стресує через навчання, тоді постарайтеся перетворити цей процес на приємний і не обтяжливий для дитини.
- Щоб зняти нервове напруження переключіть увагу дитини на інше заняття. Наприклад, цікава гра, «мозкова зарядка», перегляд фільму або монотонна домашня робота (миття посуду або прибирання).
- Прогулянка на сонці допомагає розслабитись. За статистичними дослідженнями науковців, люди, які проводять більше часу на свіжому повітрі менше піддаються стресу.
- Послухайте улюблену музику. Австралійське дослідження показало, що прослуховування музики під час виконання складного завдання допомагає зменшити стрес, зняти тривожність, знизити тиск, нормалізувати частоту серцевих скорочень і рівень гормону стресу.
- Проводьте час з домашніми улюбленцями. Вони допоможуть не лише зняти тривогу, але й переключити увагу і гарно провести час!